Ubezpieczenia Allianz

Infolinia

Adres e-mail

Godziny pracy inforlinii

Pon.- pt. 8:00-18:00

Strona internetowa

Adres korespondencyjny

TUiR Allianz Polska S.A.
ul. Inflancka 4B,
00-189 Warszawa.

Jak złożyć wypowiedzenie OC W Allianz?

Allianz pozwala wypowiedzieć umowę OC:

z końcem jej trwania, jeśli chcesz przenieść polisę do innego towarzystwa;

po nabyciu pojazdu, jeśli nie chcesz korzystać z polisy ubezpieczeniowej zbywcy;

jeśli nie wypowiedziałeś umowy OC i kupiłeś polisę w innym towarzystwie;

jeśli Twój samochód został skradziony lub zezłomowany.

Jak wysłać dokumenty?
Dokumenty możesz dostarczyć do Allianz:

 1. za pośrednictwem formularza online;
 2. pocztą na adres: TUiR Allianz Polska S.A., ul. Rodziny Hiszpańskich 1, 02-685 Warszawa, z dopiskiem: Departament Obsługi Klienta;
 3. osobiście — u agenta lub w dowolnej placówce Allianz.
 • Aby wypowiedzieć umowę OC pojazdu z końcem okresu wypowiedzenia, wypełnij Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC z końcem okresu ubezpieczenia. Jego wzór znajdziesz wyżej. Pamiętaj, aby o swojej decyzji poinformować ubezpieczyciela najpóźniej jeden dzień przed upływem zakończenia umowy. Jeśli złożysz wypowiedzenie później, Allianz przedłuży polisę na kolejny rok.
 • Aby wypowiedzieć umowę ubezpieczenia zakupionego pojazdu, wypełnij Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC w trakcie jej trwania przez nabywcę. Jeśli nie wypowiesz polisy OC zbywcy, będzie kontynuowana automatycznie. Jeśli prześlesz wypowiedzenie — zostanie rozwiązana z dniem złożenia dokumentu.
 • Aby wypowiedzieć polisę wznowioną automatycznie, wypełnij Wniosek o wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC wznowionego automatycznie.
 • Aby wypowiedzieć umowę OC po kradzieży lub demontażu wypełnij Wniosek o zwrot składki. Prześlij ubezpieczycielowi również kopię zaświadczenia o demontażu wydanego przez stację demontażu lub kopię decyzji o wyrejestrowaniu pojazdu wydaną przez odpowiedni organ administracyjny.

OWU Allianz

OWU Allianz, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia w TU Allianz to dokument zawierający szczegółowe informacje na temat polis ubezpieczeniowych. Czytając OWU, dowiesz się m.in.:

 • jak ubezpieczyciel definiuje najważniejsze pojęcia, takie jak suma ubezpieczenia, kradzież, pojazd fabrycznie nowy czy pojazd nowo nabyty;
 • jaki zakres ma polisa;
 • kiedy Allianz może odmówić wypłaty odszkodowania (wyłączenia odpowiedzialności);
 • jak przebiega proces likwidacji szkody.

Jak zgłosić szkodę w Allianz?

W Allianz możesz zgłosić szkodę:

 • przez formularz online;
 • telefonicznie, dzwoniąc pod numer 224 224 224 (numer czynny całodobowo);
 • e-mailem, wysyłając druk zgłoszenia wraz z kompletem dokumentów na adres: szkody@allianz.pl;
 • tradycyjną pocztą na adres: TUiR Allianz Polska S.A., ul. Rodziny Hiszpańskich 1, 02-685 Warszawa.

Dokumenty niezbędne do zgłoszenia szkody w Allianz:

 • formularz zgłoszenia szkody w pojeździe. Jego wzór znajdziesz tutaj;
 • prawo jazdy;
 • dowód rejestracyjny pojazdu;
 • zdjęcia lub nagranie z miejsca zdarzenia;
 • dyspozycja wypłaty odszkodowania (numer konta lub upoważnienie do odbioru odszkodowania przez serwis/warsztat naprawczy);
 • oświadczenie spisane ze sprawcą lub dane jednostki policji interweniującej na miejscu zdarzenia.

Dokumenty możesz przesłać do Allianz również MMS-em. Aby to zrobić, wyślij wiadomość ze zdjęciami pod numer + 48 661 003 124. W treści wpisz numer szkody np. 123-1234567.

Aby uzyskać dodatkowe informacje o szkodzie (już po jej zgłoszeniu):

 • zaloguj się do serwisu Allianz Status Szkody — status.allianz.pl;
 • wyślij e-mail na adres (w temacie wiadomości wpisz numer szkody, np. #123-1234567#).

BLS w Allianz

Dzięki BLS poszkodowani w zdarzeniach drogowych klienci Allianz mogą zgłosić szkodę swojemu ubezpieczycielowi. Allianz wypłaci odszkodowanie, a następnie dopełni wszelkich formalności z ubezpieczycielem sprawcy. Dzięki temu proces likwidacji szkody jest szybki i naprawdę wygodny.

Allianz— opinie klientów

4,0

Średnia ocena klientów

Rating: 4.2/5. From 5 votes. Show votes.
Please wait...

Allianz Ubezpieczenia - przykładowe pakiety

Wady i zalety ubezpieczenia w Allianz

Zalety

atrakcyjne pakiety Mój Samochód, umożliwiające dostosowanie zakresu ochrony do własnych potrzeb;

assistance bez franszyzy kilometrowej,

assistance w wariancie podstawowym działający także za granicą,

BLS,

możliwość wysłania dokumentów po szkodzie MMS-em.

Wady

dodatkowo płatna Zielona Karta.

Krótka historia Allianz ubezpieczenia

Firma Allianz powstała w 1890 roku w Monachium. 86 mln klientów indywidualnych i korporacyjnych, 70 krajów, 140 000 pracowników przychody w wysokości 122,4 mld euro i wynik operacyjny 10,8 mld euro — z niewielkiej lokalnej firmy oferującej polisy komunikacyjne i wypadkowe stała się jednym z liderów światowego rynku ubezpieczeń. W Polsce rozpoczęła działalność w 1997 roku, zdobywając zaufanie klientów dopracowanymi produktami, innowacyjnymi rozwiązaniami i świetnym serwisem. W samym 2018 Allianz przyjął prawie 20 000 zgłoszeń, pomagając 53 klientom dziennie! Dotychczas holował pojazdy klientów na odległość 1 360 793 km — to ponad trzy razy dalej niż z Ziemi do Księżyca!

Allianz oferuje tradycyjne ubezpieczenia komunikacyjne — OC, AC i assistance oraz szyte na miarę Pakiety Mój Samochód — Komfort, Plus, Extra i Max. Sięgając po pakiet, dostosujesz zakres ochrony do własnych potrzeb i nie przepłacisz. Atrakcyjną propozycją w ofercie Allianz jest także OC graniczne oraz pakiety dealerskie dla aut kupionych w salonie.

Allianz — ubezpieczenia samochodu

Allianz OC — obowiązkowa ochrona

OC w Allianz chroni portfele kierowców przed skutkami zdarzeń, które spowodowali. Polisę możesz kupić samodzielnie lub w pakiecie Mój Samochód. Niestety, za wydanie Zielonej Karty, niezbędnego za granicą dokumentu potwierdzającego zawarcie OC w Polsce, będziesz musiał dodatkowo zapłacić.

Allianz AC — trzy pakiet do wyboru

Allianz sprzedaje AC w trzech wariantach: Kradzież i Pożar, Gotówka i Warsztat
AC Kradzież i Pożar zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku straty samochodu na skutek działania ognia albo w wyniku kradzieży. Chroni przed konsekwencjami najpoważniejszych zdarzeń losowych, a jego cena jest zdecydowanie niższa niż cena pełnego AC.
AC Gotówka i AC Warsztat to polisy od wielu ryzyk. Wybierając jedną z nich, Allianz odpowie za szkody polegające na uszkodzeniu, zniszczeniu lub utracie pojazdu, jego części lub wyposażenia na skutek działania osób trzecich oraz zdarzeń losowych takich jak huragan, powódź, grad czy pożar. Wypłaci także odszkodowanie po kradzieży i pożarze.
Jeśli sięgniesz po AC gotówka, po szkodzie dostaniesz odszkodowanie w gotówce. Allianz wyliczy jego kwotę na podstawie stawek prac blacharskich, lakierniczych i mechanicznych i cen części zamiennych. Jeśli sięgniesz po AC Warsztat, to Allianz zorganizuje naprawę Twojego auta i bezgotówkowo ją rozliczy.
W zależności od swoich potrzeb i możliwości finansowych możesz wybrać polisę bez udziału własnego lub z udziałem własnym. Możesz zdecydować się z użyciem części oryginalnych lub zamienników.

Allianz Assistance — wsparcie ubezpieczyciela po wypadku, awarii i kradzieży auta

Allianz oferuje polisę assistance w trzech wariantach: podstawowym, rozszerzonym i maksymalnym. Wsparcie ubezpieczyciela jest dostępne przez całą dobę, 7 dni w tygodniu w Polsce i innych krajach Europy.
Assistance w wariancie podstawowym otrzymasz pomoc po wypadku, kradzieży, awarii, a nawet w przypadku pęknięcia przedniej szyby. W ramach wsparcia ubezpieczyciel gwarantuje holowanie do najbliższego warsztatu naprawczego, próbę naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia, transport kierowcy i pasażerów z miejsca zdarzenia do innego dowolnego miejsca oddalonego o maksymalnie 50 km.
Kupując assistance w wariancie rozszerzonym, otrzymasz dodatkowo zwiększony limit holowania (do 150 km w Polsce i za granicą) i pojazd zastępczy (nawet do 6 dni).
Jeśli sięgniesz po Assistance Maksymalny, ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty pomocy w sytuacji wypadku lub awarii pojazdu. Polisę możesz dokupić do wszystkich pakietów w ubezpieczeniu Mój Samochód – także do pakietu Komfort. Assistance Maksymalny zapewnia m.in.:
brak limitu na holowanie w Polsce (limit holowania za granicą – 750 km),
pojazd zastępczy nawet do 10 dni,
zakwaterowanie w hotelu.

Allianz NNW Komunikacyjne — ochrona życia i zdrowia

NNW Komunikacyjne w Allianz zapewnia wypłatę w przypadku śmierci lub uszczerbku na zdrowiu spowodowanych nieszczęśliwym wypadkiem powstałym podczas ruchu pojazdu, w czasie wsiadania i wysiania, załadowywania lub wyładowywania, zatrzymania, postoju i naprawy. Suma ubezpieczenia NNW Allianz wynosi od 10 000 zł do 100 000 zł (w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu) i od 5000 do 50 000 zł (na wypadek śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku).