Ubezpieczenia Benefia

Infolinia

Adres e-mail

Godziny pracy inforlinii

pon. - piąt. 8:00-18:00
sob. 9:00-14:00

Strona internetowa

Adres korespondencyjny

Benefia Ubezpieczenia
Aleje Jerozolimskie 162A
02-342 Warszawa

Kiedy i jak złożyć wypowiedzenie OC Benefia?

Umowę OC w Benefia możesz wypowiedzieć, jeśli:

kupiłeś auto z ważną polisą OC i nie chcesz jej kontynuować,

Twoje OC dobiega końca i chcesz zmienić TU,

Twój samochód został skradziony lub zezłomowany,

Twoja umowa OC automatycznie się odnowiła, a Ty kupiłeś polisę gdzie indziej,

chcesz wypowiedzieć umowę zawartą na odległość, zgodnie z przysługującym Ci do tego prawem.

Niestety, na stronie internetowej ubezpieczyciela brakuje gotowego wzoru wypowiedzenia umowy OC. Jeśli chcesz zrezygnować z polisy pobierz poniższy wzór wypowiedzenia.

Dokument możesz dostarczyć ubezpieczycielowi:

  • e-mailem na adres: bok@benefia.pl lub wypowiedzenia@benefia.pl;
  • pocztą lub osobiście, na adres Benefia Towarzystwo Ubezpieczeń S.A Vienna Insurance Group, al. Jerozolimskie 162a, 02-342 Warszawa.

OWU Benefia

OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) to podstawowy dokument, określający szczegóły polisy ubezpieczeniowej. Analizując zapisy OWU, poznasz m.in. swoje prawa i obowiązki, definicje kluczowych pojęć, dowiesz się, jaki zakres ma polisa i jak przebiega proces likwidacji szkody.
W przeciwieństwie do większości towarzystw, w których dla wszystkich polis komunikacyjnych obowiązuje jedno OWU (podzielone na kilka sekcji), każdy produkt w Benefia ma własny dokument.

Jak zgłosić szkodę w Benefia?

Przed zgłoszenie szkody przygotuj:

  • numer polisy, z której chcesz zgłosić szkodę,
  • dane osobowe sprawcy i osoby poszkodowanej,
  • dowód rejestracyjny pojazdu.

Szkodę możesz zgłosić:

  • wypełniając formularz na stronie internetowej ubezpieczyciela;
  • dzwoniąc na infolinię: 0 801 080 300 lub +48 (22) 212 20 30;
  • pisząc e-mail na adres bok@benefia.pl.

Benefia— opinie klientów

4,0

Średnia ocena klientów

Rating: 4.2/5. From 5 votes. Show votes.
Please wait...

TOP 4 ubezpieczenia Benefia

Ubezpieczenia Benefia — wady i zalety

Zalety

niskie ceny polis,

OC krótkoterminowe,

ubezpieczenie GAP,

możliwość zakupu polisy w wygodnej aplikacji mobilnej,

możliwość objęcia ochroną AC auta do 15 lat,

możliwość zakupu polisy w nietypowych miejscach — w serwisie i warsztacie samochodowym, na stacji benzynowej, w banku, a nawet… kiosku RUCH-u.

Wady

brak dodatków do OC.

Krótka historia Benefia ubezpieczenia

Towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia jest częścią Vienna Insurance Group — jednej z największych grup ubezpieczeniowych w Europie środkowo-wschodniej. Czerpiąc z doświadczenia ubezpieczeniowego eksperta, Benefia oferuje klientom skrojone na miarę, nowoczesne produkty ubezpieczeniowe w konkurencyjnych cenach.
Benefia Ubezpieczenia specjalizuje się w sprzedaży ubezpieczeń niestandardowymi kanałami. Polisę komunikacyjną Benefia możesz kupić na stacji kontroli Pojazdów, w serwisie i warsztacie samochodowym, na stacji benzynowej, w banku, a nawet… kiosku RUCH-u! Benefia stawia na innowacyjność nie tylko w kanale sprzedaży. Jako jedyny ubezpieczyciel posiada mobilny system BENEFIA TU I TERAZ. Dzięki wykorzystaniu technologii skanowania kodów AZTEC, umieszczonych w dowodzie rejestracyjnym umożliwia prezentację oferty ubezpieczeniowej w ciągu zaledwie kilku sekund!

Benefia oferuje standardowe polisy ubezpieczeniowe, takie jak OC, AC, NNW i assistance komunikacyjne. Klienci mogą sięgnąć również po dodatkowe opcje w postaci polisy GAP, medycznego i prawnego assistance czy ubezpieczenia ochrony prawnej.

Ubezpieczenia komunikacyjne w Benefia

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu — OC Benefia

OC to obowiązkowa polisa, która chroni kierowców przed finansowymi konsekwencjami zdarzeń drogowych. Obowiązek zawarcia OC ma nie tylko posiadacz pojazdu mechanicznego zarejestrowanego w Polsce, ale również posiadacz lub kierujący pojazdem mechanicznym przed jego rejestracją od chwili wprowadzenia auta do ruchu. Klienci Benefia mogą sięgnąć po standardowe 12-miesięczne ubezpieczenie OC lub po polisę krótkoterminową, zawartą na okres minimum 30 dni. OC krótkoterminowe w Benefia mogą wykupić właściciele:

  • pojazdy zarejestrowane czasowo,
  • pojazdy zarejestrowane za granicą,
  • pojazdy wolnobieżne,
  • pojazdy historyczne.

Ubezpieczenie casco pojazdów lądowych — Autocasco Benefia

AC w Benefia chroni portfel kierowcy przed finansowymi konsekwencjami uszkodzenia, zniszczenia lub utraty pojazdu. Klienci mogą wybrać jeden z trzech wariantów polisy:

  • Pakiet Dealerski,
  • Program Perfect,
  • Program Serwis.

Benefia obejmuje ochroną auta, których okres eksploatacji nie przekracza 15 lat (w przypadku wyboru pakietu Perfect — 12 lat). Polisa obejmuje zdarzenia powstałe na terytorium wszystkich państw europejskich oraz Maroka, Tunezji, Izraela i Iranu. Co ważne, jeśli do kradzieży dojdzie w Albanii, Mołdawii, Rosji, na Białorusi lub Ukrainy ubezpieczyciel nie weźmie za nie odpowiedzialności.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierującego i pasażerów pojazdu — NNW Benefia

Ubezpieczenie NNW w Benefia gwarantuje poszkodowanym w zdarzeniu drogowym wypłatę odszkodowania w przypadku uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia, jeśli powodują one trwały uszczerbek na zdrowiu. Polisa działa w całej Europie oraz na terytoria Maroka, Tunezji, Izraela i Iranu. Kierowca może dowolnie kształtować sumę ubezpieczenia, decydując o wartości ewentualnego odszkodowania i… wysokości składki.

Ubezpieczenie pomocy osobom, które popadły w trudności w czasie podróży pojazdem — Assistance SOS Benefia

Assistance SOS zapewnia wsparcie ubezpieczyciela w przypadku awarii lub wypadku. W ramach polisy ubezpieczony może liczyć na naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia lub holowanie pojazdu do warsztatu naprawczego. Jeśli auta nie da się naprawić tego samego dnia, ubezpieczyciel gwarantuje:

  • samochód zastępczy,
  • nocleg w hotelu (dla ubezpieczonego i pasażerów),
  • możliwość kontynuacji podróży innym środkiem transportu.
  • Polisa obejmuje zdarzenia powstałe w Polsce oraz na terytorium: Andory, Austrii, Belgii, Bułgarii, Ceuty, Chorwacji, Cypru, Czarnogóry, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Gibraltaru, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii, Izraela, Lichtensteinu, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Macedonii, Malty, Monako, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Rumunii, San Marino, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Tunezji, europejskiej części Turcji, Watykanu, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.