Spokojnie, nie ma mowy o korzystaniu z jakichkolwiek wzorów matematycznych! Korzystając z kalkulatora OC, tak naprawdę omijasz konieczność jakichkolwiek obliczeń. W darmowym kalkulatorze OC, który u nas porównuje ceny ubezpieczeń u wielu firm, podajesz tylko podstawowe dane swoje i samochodu. Wyrażasz kilka zgód, mija moment – i masz listę najtańszych składek OC dla Ciebie, jakie aktualnie są dostępne na rynku.

Ubezpieczenie OC – najtaniej z kalkulatorem

Kalkulator OC umożliwia Ci szybkie porównanie cen ubezpieczeń konkurencyjnych TU na polskim rynku. Co najlepsze – podaje nie tylko ceny OC, ale także ceny pakietów OC + AC czy pakietów z assistance. Im więcej ubezpieczeń kupujesz jednocześnie w jednej firmie, tym bardziej to się opłaca, a kalkulator podaje, w jakiej firmie zaoszczędzisz najwięcej!

Czego potrzebujesz do kalkulatora OC?

 • Urządzenia z dostępem do Internetu. Kalkulator OC to narzędzie działające wyłącznie online. Najtańsze ubezpieczenie OC znajdziesz w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie, tylko jeśli będziesz mieć dostęp do sieci z komputera, tabletu czy smartfona.
 • Danych z dowodu osobistego. Korzystanie z kalkulatora OC jest bezpieczne, jeśli stworzyła go zaufana firma w porozumieniu z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Używając kalkulatora, sprawdzaj, czy strona ma aktualne certyfikaty i czy połączenie jest szyfrowane.
 • Danych na temat samochodu. Najważniejsze są parametry takie jak marka, model, rok produkcji, pojemność silnika. W przypadku zakupu dodatkowego AC może się pojawić pytanie np. o miejsce parkowania, które wpływa na ryzyko kradzieży czy uszkodzenia samochodu przez chuligana.
 • Danych na temat dotychczasowych szkód. Podaj prawdziwą liczbę wypadków, jakie wydarzyły się z Twojej winy. UKalkulator OC – oblicz składkę OC bezpieczyciel i tak może to zweryfikować w bazie danych UFG.
 • Kodu rabatowego. Dzięki okresowym promocjom może być możliwe obniżenie ceny składki o kilka procent.

Jakie są zalety kalkulatora OC?

Kalkulator OC, który działa jak porównywarka prezentująca konkurencyjne ceny ubezpieczeń różnych firm, jest narzędziem, które pod różnymi względami daje Ci korzyści.

 • Oszczędzasz czas – w jednym miejscu masz listę ofert wielu ubezpieczycieli. Nie musisz samodzielnie przeglądać stron.
 • Oszczędzasz pieniądze – znajdujesz najtańsze OC online w aktualnej ofercie na rynku.

Unikasz rozmów telefonicznych z osobami usiłującymi Ci sprzedać jakąkolwiek usługę? Myślisz, że celem większości konsultantów jest wyłącznie zdobycie prowizji? Masz wrażenie, że ceny ofert są tak abstrakcyjnie wysokie, że nie stoi za nimi żadna rzetelna kalkulacja? I na domiar złego – musisz kupić nowe ubezpieczenie OC? Dzięki kalkulatorowi OC i AC po pierwsze – dowiesz się, skąd wynika cena ubezpieczenia, po drugie – znajdziesz najtańszą.

Skoro co roku możesz zmieniać ubezpieczyciela, warto poświęcić chwilę, aby zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, które przyda się chociażby na paliwo.

Kalkulator ubezpieczenia samochodu – co to jest?

Kalkulator ubezpieczenia samochodu to bezpłatne narzędzie online (np. kalkulator oc ac na mubi.pl). Pozwala obliczyć koszt ubezpieczenia OC, AC, NNW, Assistance i innych dodatków oraz kupić tanie ubezpieczenie samochodu przez Internet.

Używanie kalkulatora ubezpieczenia auta jest proste jak uzupełnienie własnym imieniem i nazwiskiem rubryczek w dowolnym formularzu.

Korzystając z kalkulatora ubezpieczeń komunikacyjnych, nie musisz nic samodzielnie obliczać. Wypełniasz tylko puste pola, wpisując w nie dane swoje i samochodu.

Jak obliczyć składkę za pomocą kalkulatora?

W zależności od kalkulatora ubezpieczeń, z jakiego korzystasz, kolejność poniższych etapów uzupełniania danych będzie się różnić. Dzięki skorzystaniu z naszego kalkulatora otrzymasz listę ofert firm ubezpieczeniowych.

Kojarzysz zieloną kłódkę, która pojawia się w przeglądarce tam, gdzie jest wpisany adres strony? Sprawdź, czy wyświetla się na stronie z formularzem. Witryna powinna być bezpieczna, a połączenie – szyfrowane.

Wybierz rodzaj ubezpieczenia, jakie chcesz kupić. Wyłącznie OC, OC w zestawie z AC, a może pakiet z Assistance i ubezpieczeniem szyb?

Przygotuj dane – swoje oraz samochodu. Jakie? Spójrz na listę nieco niżej.

Po uzupełnieniu danych potwierdzasz je i – w zależności od kalkulatora – wyrażasz zgodę na przesłanie informacji do agentów ubezpieczeniowych bądź otrzymujesz listę ofert różnych ubezpieczycieli.
Dzięki otrzymaniu listy ofert możesz w try miga wybrać ubezpieczenie, ale rozmowa z agentem ubezpieczeniowym daje Ci dodatkowo szansę na negocjowanie warunków.

Jakie dane wpisuje się do kalkulatora OC?

Kalkulator OC wymaga podania danych dotyczących samochodu – takich jak:

 • marka i model,
 • rok produkcji,
 • pojemność silnika,
 • numer VIN,
 • dotychczasowy przebieg (opcjonalnie: także szacunkowy w skali roku),
 • miejsce parkowania auta,
 • sposób wykorzystania (np. do celów prywatnych, służbowych albo za granicą).

Na bazie tych informacji firma ubezpieczeniowa szacuje ryzyko powstania szkody.
Ciekawostka: firmy ubezpieczeniowe szacują ryzyko na różne sposoby.
Ze statystyk ubezpieczycieli wynika, jakie marki samochodów uczestniczą w wielu kolizjach i wypadkach, jakie są najczęściej kradzione itp. W niektórych firmach ubezpieczenie danej marki i modelu będzie droższe, a w innej – tańsze.

W formularzu wpisujesz także swoje dane. W zależności od kalkulatora – mogą się minimalnie różnić. W kalkulatorach firm ubezpieczeniowych, np. Link4, określasz, czy jesteś już ich klientem. Ponadto podajesz:

 • imię i nazwisko,
 • płeć,
 • datę urodzenia,
 • dane adresowe,
 • rok uzyskania prawa jazdy,
 • liczbę lat ubezpieczenia OC,
 • liczbę szkód z ubezpieczenia OC w ostatnich 3 latach,
 • czy masz Kartę Dużej Rodziny,

Określasz też, czy którykolwiek z właścicieli auta lub inny jego użytkownik ma mniej niż 24-26 lat.

Na koniec podajesz datę rozpoczęcia umowy ubezpieczenia. Nawet jeśli Twoja obecna umowa kończy się np. w czerwcu, już w lutym możesz dowiedzieć się, ile zapłacisz.

Jeśli stawka Cię zadowoli – możesz podpisać umowę z wyprzedzeniem.

Jeśli tego nie zrobisz i wrócisz do tematu w czerwcu, może się okazać, że oferta tej samej firmy jest droższa ze względu na czynniki rynkowe.
Ciekawostka: w niektórych kalkulatorach jest miejsce na kod rabatowy.

Zapisz się na newsletter serwisu ubezpieczeniowego lub firmy ubezpieczeniowej, sprawdź social media, wstukaj w Google frazę „[nazwa ubezpieczyciela] OC rabat” lub „[nazwa ubezpieczyciela] OC kod rabatowy”. Zajmie Ci to moment, a może zyskasz od 5 do nawet 10% zniżki?

Dane wymagane w kalkulatorze AC

W kalkulatorze AC określasz dodatkowo wartość samochodu i wybierasz zakres ubezpieczenia AC. Może się pojawić także pytanie o miejsce parkowania – na ulicy, w garażu, na niestrzeżonym lub strzeżonym parkingu. Statystycznie auto zamknięte w garażu jest mniej narażone na kradzież, wybicie szyby czy przebicie opon w porównaniu do samochodu zaparkowanego na ulicy, zwłaszcza w dzielnicy klasyfikowanej jako mało bezpieczna.

Za co jeszcze firmy ubezpieczeniowe podwyższają cenę Autocasco? Sprawdź listę zwyżek i zniżek na OC i AC – zobacz, czy możesz coś zmienić przed zakupem ubezpieczenia.

pl_PLPolski
pl_PLPolski