Ubezpieczenie Proama

Infolinia

Godziny pracy inforlinii

pon. - piąt. 8:00-17:00

Strona internetowa

Adres korespondencyjny

Generali
Towarzystwo Ubezpieczeniowe

ul. Postępu 15b
02-676 Warszawa

Jak złożyć wypowiedzenie OC Proama?

Proama pozwala wypowiedzieć umowę OC:

jeśli chcesz zrezygnować z aktualnie posiadanej polisy i zawrzeć nową umowę z innym TU. W takim przypadku musisz wypowiedzieć OC Proama najpóźniej na jeden dzień przed końcem okresu ubezpieczenia;

w przypadku umowy zawartej na odległość. Jeśli kupiłeś polisę przez telefon lub Internet, możesz odstąpić od umowy w ciągu 30 dni od daty jej zawarcia;

jeśli ta wznowiła się automatycznie, a Ty wcześniej zawarłeś umowę z w innym TU;

po nabyciu pojazdu, jeśli zakupione wraz z autem OC nie spełnia Twoich wymagań;

Twoje auto zostało zezłomowane lub skradzione.

Aby odstąpić od umowy OC Proama, wypełnij wzór dokumentu wypowiedzenia umowy OC, który możesz pobrać poniżej.

Twoje auto zostało zezłomowane? Prześlij ubezpieczycielowi skan lub kopię zaświadczenia o demontażu, lub decyzję o wyrejestrowaniu pojazdu, wydaną przez Twój wydział komunikacji. Na podstawie tych dokumentów Proama zamknie polisę i zwróci część składki za niewykorzystany okres.

Jak wysłać wypowiedzenie OC Proama?

Wypowiedzenie OC Proama możesz:

 • dostarczyć osobiście do dowolnego oddziału Proama,
 • wysłać pocztą na adres, Proama, ul. Postępu 15b, 02-676 Warszawa,
 • zeskanować i wysłać e-mailem na centrumklienta@proama.pl,
 • przekazać agentowi,
 • wysłać faksem na numer 815 815 810.

OWU Proama

OWU Proama czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia w TU Proama to dokument zawierający szczegółowe dane na temat polisy ubezpieczeniowej. W OWU Proama znajdziesz informacje o: prawach i obowiązkach ubezpieczonego i ubezpieczyciela, zakresie polisy, sposobie zgłoszenia i likwidacji szkody czy wyłączeniach odpowiedzialności Proama.

OWU Proama składa się z 7 rozdziałów i 3 załączników:

 • Rozdział I – Postanowienia wstępne
 • Rozdział II – Ubezpieczenie autocasco
 • Rozdział III – ubezpieczenie assistance
 • Sekcja I. Postanowienia wspólne
 • Sekcja II. Warianty assistance
 • Rozdział IV – ubezpieczenie autoszyby
 • Rozdział V – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków
 • Sekcja I. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – komunikacyjne
 • Sekcja II. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – domowe
 • Rozdział VI – ubezpieczenie zielona karta
 • Rozdział VII – postanowienia wspólne
 • Załącznik 1. Definicje
 • Załącznik 2. Tabele uszczerbku na zdrowiu
 • Załącznik 3. Współczynnik korygujący ceny części zamiennych przy wycenie Casco Proama

Proama zgłoszenie szkody

Jak zgłosić szkodę w Proama?

Zanim zgłosisz szkodę w Proama przygotuj:

 • dowodu rejestracyjnego swojego pojazdu,
 • danych osobowych uczestników zdarzenia,
 • oświadczenia sprawcy (w przypadku szkody OC),
 • dokumentacji fotograficznej (w przypadku uszkodzonego pojazd).

Jak prawidłowo wykonać zdjęcia? Sprawdź tutaj. Możesz także pobrać bezpłatną aplikację umożliwiającą wykonanie oględzin (ANDROID kliknij tutaj i IOS kliknij tutaj).

Szkodę w Proama zgłosisz za pomocą:

 • formularza Zgłoszenia szkody komunikacyjnej na stronie internetowej,
 • wysłania maila na adres szkody@proama.pl,
 • infolinii: 815 815 815 (czynna pon-pt w godzinach 08:00-18:00).

Podczas rozmowy telefonicznej z doradcą otrzymasz indywidualny numer sprawy. Na wskazany adres e-mail (lub adres korespondencyjny) ubezpieczyciel wyśle informacje o niezbędnych do likwidacji szkody dokumentach. Możesz przedstawić je rzeczoznawcy Proama podczas oględzin auta.

Proama— opinie klientów

4,0

Średnia ocena klientów

Rating: 4.2/5. From 5 votes. Show votes.
Please wait...

TOP 4 Ubezpieczenia Proama

Wady i zalety ubezpieczenia w Proama

Zalety

70% zniżki za jazdę bez szkody - po 6 latach w przypadku OC i już po 4 dla AC;

Gratis Zielona Karta i pakiet assistance z OC i OC + AC;

brak franszyzy kilometrowej w assistance

brak amortyzacji części przy rozliczeniu kosztów naprawy na podstawie faktur;

możliwość przeniesienia zniżek z OC na AC (jeśli właściciel samochodu dotychczas nie posiadał ubezpieczenia AC;

ubezpieczenie Rzeczy Osobistych jako premia za bezszkodową jazdę dla klientów Proama;

chat online, który umożliwi Ci bezpośredni kontakt z doradcą Proamy.

Wady

infolinia pracuje tylko od poniedziałku do piątku,

brak możliwości wykupienia samej polisy AC (bez OC).

Krótka historia Proama ubezpieczenia

Proama jest częścią Grupy Generali, powstałej w… 1831 roku, działającej prężnie aż w 60 krajach i zatrudniającej 80 000 pracowników! Czerpiąc z doświadczenia światowego lidera, Proama stawia na nowoczesne rozwiązania, świetny serwis i nieustanne polepszenia usług. A to zapewnia jej wyjątkowo dynamiczny rozwój. Wg Dziennika Ubezpieczeniowego jest ona obecnie najszybciej rozwijającą się firmą ubezpieczeniową w Polsce! Ubezpiecza miliony klientów, zatrudnia ponad 600 pracowników i likwiduje 60 000 szkód rocznie. Proama punktuje najwyższymi na rynku zniżkami za bezszkodową jazdę, wsparciem osobistego doradcy, atrakcyjnymi stawkami polis i… szybkością likwidacji szkód. Jak pokazują statystyki, aż 80% szkód z AC likwiduje w ciągu zaledwie 10 dni.

Proama oferuje tanie ubezpieczenia OC, kompleksowe AC w formule all risk, 3 warianty assistance i NNW dla kierowcy i pasażerów. Klienci mogą poszerzyć zakres ochrony również o ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie rzeczy osobistych i domowe NNW. Jako jeden z niewielu ubezpieczycieli na rynku Proama oferuje aż 70% zniżki za bezszkodową jazdę (po 6 latach bez szkody dla OC i po 4 dla AC). Osoby, które razem z OC kupią również ubezpieczenie NNW dostaną dodatkowe 5% zniżki.

Proama ubezpieczenie samochodu

Proama OC — obowiązkowa ochrona z assistance i Zieloną Kartą

OC to obowiązkowa polisa, chroniąca portfele kierowców przed finansowymi skutkami zdarzeń na drodze. Polisa pokrywa koszty zarówno zniszczonego mienia, jak i wyrządzonych szkód osobowych. W ramach OC Proama otrzymasz dodatkowo Zieloną Kartę oraz Assistance Wypadkowy, zapewniający m.in.: próbę naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia, holowanie z miejsca wypadku (do 100 km) i pomoc informacyjną. Proama jest jednym z niewielu ubezpieczycieli, oferującym kierowcom nawet 70% zniżki za bezszkodową jazdę. Taki rabat OC otrzymasz po 6 latach jazdy bez szkody. W trakcie trwania polisy Proama zapewni Ci także wsparcie osobistego doradcy.

Proama AC — nawet 70% zniżki po 4 latach jazdy bez szkody

Proama sprzedaje AC wyłącznie w pakiecie z OC. Wykupienie wyłącznie ochrony Autocasco nie jest więc możliwe. AC Proama to polisa w formule all risk. Zapewnia więc ochronę od kradzieży i wszystkich zdarzeń losowych (wypadków, kolizji, działalności osób trzecich i żywiołów czy też aktów wandalizmu), których skutkiem może być uszkodzenie samochodu. Kierowcy mogą wykupić polisę w wariancie CASCO ASO (dla aut do 12 lat) lub Casco Warsztat (dla aut od 6 do 12 lat).
W obu wariantach szkodę można zlikwidować gotówkowo lub bezgotówkowo. Można też skorzystać z usługi – door to door, czyli darmowego odwiezienie samochodu z warsztatu po ukończeniu naprawy oraz naprawić auto poza granicami kraju (do 100 euro). Kierowcy, którzy nie spowodowali szkody, kolizji i wypadku w ciągu ostatnich 4 lat, otrzymają aż 70% zniżki za bezszkodową jazdę. Jeśli właściciel auta nie posiadał wcześniej AC, Proama umożliwia przeniesienie zniżek z OC na AC.

Proama Assistance — wsparcie ubezpieczyciela po wypadku, awarii i kradzieży auta

Super Assistance to najszerszy z oferowanych przez Proama wariantów assistance. Kupując Super Assistance możesz liczyć na wsparcie ubezpieczyciela po wypadku, awarii i kradzieży auta. W ramach polisy Proama zapewni Ci m.in. holowanie (bez limitu km w Polsce i do 500 km za granicą), dostarczenie paliwa, samochód zastępczy (do 7 dni), zakwaterowanie (do 7 dni), kierowcę zastępczego i usługi tłumacza. Suma ubezpieczenia w wariancie Super wynosi aż 10 000 zł, a ochrona obowiązuje w Polsce i Europie. Super Assistance to polisa bez franszyzy kilometrowej. Ubezpieczyciel udzieli Ci pomocy bez względu na to, jak daleko od miejsca zamieszkania dojdzie do zdarzenia.

Proama NNW Komunikacyjne — ochrona dla kierowcy i pasażerów

NNW Komunikacyjne Proama chroni zdrowie i życie kierowcy oraz pasażerów w sytuacjach związanych z użytkowaniem samochodu. Proama wypłaci odszkodowanie w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu oraz śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Suma ubezpieczenia wynosi od 20 000 do 400 00 zł, a zakres terytorialny polisy obejmuje Polskę i większość krajów europejskich.